Whatsapp Hattımız
Sakarya Oto Beyin
26 Haziran 2021

Sakarya Oto Beyin

Sakarya Oto Beyin

Araçlar günümüzde son derece teknolojik yapılara sahiptir. Gün geçtikçe geliştirilmesine devam edilen otomobillerin üretim aşamalarında en çok dikkat edilen unsurlarından biri frenleme ve oto beyin kontrolleri olmaktadır. Sakarya oto beyin bakım firmamız, araçlarda bulunan bu önemli parçanın tüm arıza işlemlerinde, bakım ve kontrollerini güvenli bir şekilde yapan bir şirkettir. Oto beyin ustaları tarafından araç oto beyin arızaları, mevcut durumları kontrol edilir, daha sonra araç sahiplerinin bilgileri doğrultusunda bakım ve onarımları yapılır. Araç beyninin düzenli bir şekilde bakımı ve onarımı yapılmazsa, bu durum zamanla araçtaki diğer parçaları da etkileyen bir unsur halini alabilir.

Araç Beyni (ECU) Nedir?

ECU, motorun yönetimi ve kontrolünden sorumlu olup, arabanın en gerekli, olmazsa olmaz donanımlardan birisi olmaktadır. Buna göre motorun çalışma şartlarını düzenli ve sürekli olarak kontrol etmekte, tüm parametrelerini hesaplamakta ve olası durumlarda değişkenleri de ayarlamaktadır. Özellikle frenlemede arabanın kilitlenmeden durmasını sağlayan ABS sistemiyle doğrudan bağlantılı çalışmaktadır.

Oto Beyin Özellikleri

Araç sürücüsü ECU sistemi vasıtasıyla frene bastığı an söz konusu bu sistem fren mekanizmasına belli aralıklarla sık bir şekilde hidrolik göndermektedir. Bu yolla son derece kolay bir şekilde ABS sistemi devreye girer ve araba kilitlenmeden durmaktadır. Sakarya oto beyin bakım firmamız, bu sistemlerin düzgün ve sistematik çalışıp çalışmadığının kontrollerini sağlayarak daha iyi bir sürüş deneyimi elde etmenizi sağlamaktadır. Eğer araç sürücülerinin ani fren yapması gerekirse ve bu sistem düzenli bir şekilde çalışmazsa, istenmeyen kazalar yaşanabilir ve maddi ve manevi sonuçlar ortaya çıkabilir.

Oto Beyin Arızaları

Araçlarda bulunan bu donanım pek çok sebebe bağlı olarak zamanla hasar alabilmektedir. Örneğin, araç sahiplerinin sıkça yaptığı hatalardan biri olan ve halk dilinde "vurdurma" olarak lanse edilen türde hareketler, yeni araçlarda oto beyine çok fazla zarar vermektedir. Bunun gibi daha başka; yıkama esnasında suyu kaçırma, oto beyin elektrik aksanlarında sorun ve kaçak olması gibi daha nice sebep sıralanabilir. Sakarya oto beyin bakım firmamız, tüm hasarlarınız için uygun ekipman ve alet kullanımı ile yardımcı olmaktadır. Şirketimizin vermiş olduğu kaliteli hizmet seçenekleri ile tüm arızalar uzun vadede çözüm sağlayacak şekilde onarılmaktadır. Bilgi için iletişim kanallarımızı kullanabilirsiniz.

Email Telefon İletişim Formu