Whatsapp Hattımız
Partikül (DPF) Yazılım Çözümleri

Partikül (DPF) Yazılım Çözümleri

Partikül (DPF) Yazılım Çözümleri

DPF olarak kısaltılan dizel partikül filtre çözümü, dizel araçlarda yakıtın yanması ile ortaya çıkan zararlı gazları temizlemesi ve dışarı atması için üretilmiş bir emisyon sistemidir. Partikül (DPF) yazılım çözümleri araçlarda bulunan egzoz sistemine bağlı olarak çalışmaktadır.

Her ne kadar dizel partikül filtre çözümü motordan gelen zararlı gazları emile ettikten hemen sonra dışarıya atma işlemi yapsa da, %80’lik bir başarı yakalamaktadır. Geriye kalan %20’lik kısım ise araçlarda belirli bir km'den sonra tıkanma meydana gelmekte ve göstergelerde ikaz ışıkları lambaları yanarak sürücü uyarılmaktadır.

Araç üreticileri burada bulunan parçayı tıkadığı zaman DPF içerisinde bulunan kül miktarını temizlemesi amacıyla araçlara Partikül (DPF) filtre dejenerasyonu yapılmaktadır. Ancak bu da sorunu çözmek için etkili bir çözüm yolu değildir. Bundan dolayı tavsiye edilmez çünkü araçlar ortalama 30.000 km geçtikten sonra yeniden DPF lambası yanmaktadır.

Araçlarda birkaç kez DPF çözümü yapıldı ise bu parça kullanılamaz hale gelmektedir. Bundan dolayı hemen değiştirmek gerekmektedir. Buda oldukça masraflı olmaktadır.

DPF Tıkanma Sebepleri

Partikül (DPF) yazılım çözümleri başlıca tıkanma nedenleri;

  • Kullanılan yakıtların kalite düşüklüğünden kaynaklı,
  • Motor yağından dolayı ortaya çıkan külden kaynaklı,
  • Motordan gelen bazı kirli parçalardan kaynaklı olmaktadır.

Partikül (DPF) Yazılım Çözümleri için Yapılması Gerekenler

DPF sorunu yaşıyorsanız öncelikle yapmanız gereken işlem Partikül (DPF) yazılım çözümleri amacı ile aracınızın mevcut yazılımından partikülü kapatmanız gerekmektedir. Bu işlemi yapmanız için aracın ECU’su üzerinde bulunan yazılım bilgisayar ortamına çekilmelidir. Daha sonra dosya üzerinde düzenlemeler yapılmalıdır. Bilgisayar ortamında düzenlenmiş dosya tekrar araca yüklenmelidir. Bu işlemden sonra partikülü iptal edilen aracınızın egzoz kısmında bulunan partikül filtre çözümü yapılmış olmaktadır. Bu işlem araca hiçbir zarar vermez, üstelik aracın motor ömrünü de uzatır. Ayrıca araçta arıza lambası, çekiş problemi gibi sorunlar varsa onara da çözüm olmaktadır.

Partikül (DPF) yazılım çözümleri yapıldıktan sonra araç sahiplerinin en çok merak ettikleri şey, aracın muayeneden geçip geçmeme durumudur. Eğer DPF sökülmüşse muayeneden geçemez ancak araç muayenesine giderken taktırma imkânız bulunmaktadır.

Araçlarda DPF sorunları çok kısa sürede giderilen bir problemdir. Bu sorunla karşılaşmanız anında aracınıza zarar vermemek için hemen yardım almalısınız.

Oto Beyin Arızazı neden olur

Beyine su girmesi sonucu oluşan arızalar, Haberleşme ünitesinin bozulması, Ateşleme ünitesinin bozulması, Aracın genelinde oluşan bir elektrik kaçağının beyini bozması.. gibi başlıca sorunlar

Ürünlerin Garantisi Var mı?

Sıfır, ikinci el veya tamir yapılan ürünlerimiz garantilidilir.

Yazılım Garantisi Var mı?

Araçlarınız da yapılan yazılım güncelleme, motor hp yükseltmeler garantili şekilde yapılır.

HP Yükseltme Yapılıyor mu?

Tüm araç ve modeller de, otomobillerin motor (hp) yükseltilebilir, istenildiği takdirde bu işlem ücretsiz olarak geri alınabilir.

CHIPTUNING'de Yakıt Tasarrufu Sağlar mı?

Sakarya Chip Tunig olarak Aynı tarzda kullanımlarda özellikle turbo dizel araçlarda %20 ye varan yakıt ekonomisi sağlanır. Uygulamanın temelinde yakıtın daha verimli yakılması ilkesi olduğundan ve artık aracınız daha güçlü olacağından, daha az gaza basma ihtiyacı duyacak ve böylelikle yakıt tüketiminiz farkedilir derecede düşecektir. "Yakıt Ekonomisi Hesaplayıcı" mızı kullanarak, uygulamanın ne kadar sonra kendini amorti edeceğini ve uzun vadede size ne kadar kar ettireceğini hesaplayabilirsiniz.

Chip Tuning Uygulanan Araçlarda Motor Ömrü Kısalır mı?

Hayır kısalmaz. Motorun üretebileceğinden fazla bir güç üretmesi istenmediğinden, motorunuzun limitleri zorlanmadığından motor ömründe en ufak bir kısalma sözkonusu olmaz

Şanzıman beyni onarımı hangi durumlarda gereklidir?

Şanzıman beyni kısmında, birbirinden farklı çeşitli sorunlar meydana gelebilmektedir.Bir araçta şanzıman beyni sorununa yol açan etkenlerin arasında; Kullanıcı hataları ve yanlışları

EGR iptali nedir?

EGR iptali nedir?

Yapılan İşlemin Geri Dönüşü Mümkün Müdür?

Yazılım Yapılan Araçlara Kesinlikle evet. Bu işlemi tekrar fabrika haline istenildiği zaman uygulamayı yapan yer tarafından dönüştürmek mümkündür.

Email Telefon İletişim Formu