Whatsapp Hattımız
Motor Beyni Programlama

Motor Beyni Programlama

Motor Beyni Programlama

Modern dünyada satışa sunulan araçlar elektronik bir beyin sistemiyle donatılmış olarak ve standart yazılımlarla yüklenmiş olarak piyasaya sürülürler. Motor beyni programlama ihtiyacı ise iki sebepten ortaya çıkar; beyin arızası ve isteğe bağlı programlama. Motor beyni farklı sebeplere bağlı olarak arıza yapabilmektedir. Bilinçsiz motor yıkanması veya sızma sonucu su kaçması, elektrik düzeneğinde oluşan akım hatası, ateşleme sistemi arızası gibi nedenlerle beyin arızası meydana gelebilmektedir. İsteğe bağlı yapılan işlemlerde ise performans arttırma ve yakıt tasarrufu sağlama hedefleri ön planda yer almaktadır. İşlem sonrası araçtan alınan verim artar, motorun ömrü uzar, yakıt tüketiminde belirgin bir azalış sağlanır. Yazılımdan memnun kalınmaması veya farklı sebeplerden ilk durumuna dönülmek istenmesi halinde işlemin yapıldığı firmamızdan fabrika ayarlarına geri döndürmek mümkündür.

Motor Beyni Programlama Nasıl Yapılır?

Motor beyni programlama işlemleri özel bilgisayarlı cihazlarla ve uzman bir dosya uzmanı eşliğinde yapılmaktadır. İşlemler konusunda profesyonel bir ekiple gerçekleştirilmektedir. Öncelikle aracın beyninde bulunan hazır programın yedeği alınmaktadır. Araçlarda bulunan chip, tuning cihazı yardımıyla dikkatle okunmaktadır. Bu işleme aynı zamanda Chip Tuning ismi de verilmektedir. Okunan dosyalar motorun çalışma şekillerini düzenleyen havanın durumu, ortamın sıcaklığı, farklı arıza kodları, hız sınırları, yakıt püskürtme zamanları, donanım prensipleri gibi bilgileri içermektedir. Burada kayıtlı olan veriler aracın üretilme yerinde alınan değerler üzerinden standart olarak ayarlanmaktadır. Veriler uygun şartlara düzenlenerek program yeniden aracın beynine yüklenir ve işlem tamamlanır.

Motor Beyni Programlama Ne İşe Yarar?

Motor beyni programlama işlemi bir beyin arızası sırasında zorunlu olarak yapılmalıdır. Beyni hasar gören bir aracın çalışması beklenemez. İsteğe bağlı uygulamalarda farklı teknikler ve yazılımlar kullanılarak HP yükseltme, yakıt tasarrufu sağlama, motorun ömrünü uzatma mümkün hale getirilir. Araçların elektronik beyinleri genel kullanım standartlarındaki yazılımlarla piyasaya sürülür. Bu yazılımlar ülkemiz şartlarında oluşan verilerle değiştirilir. Ayrıca isteğe bağlı veri değişimi sağlanarak araçtan istenen verim gerçekleştirilebilir. Farklı uygulamalar sayesinde yüksek oranlarda performans arttırmak ve buna mukabil yakıt tasarrufu sağlamak mümkündür. Örneğin ERG iptali yazılımla gerçekleştirilir ve aracın performansını arttırır. Egzoz manifoldunda bulunan valfin açılarak oksijen azalmasının engellenmesi ile motora yeterli hava akışı sağlanması, performansı arttıran bir özelliktir. Firmamızca sağlanan programlama işlemleri garantimiz altındadır.

Oto Beyin Arızazı neden olur

Beyine su girmesi sonucu oluşan arızalar, Haberleşme ünitesinin bozulması, Ateşleme ünitesinin bozulması, Aracın genelinde oluşan bir elektrik kaçağının beyini bozması.. gibi başlıca sorunlar

Ürünlerin Garantisi Var mı?

Sıfır, ikinci el veya tamir yapılan ürünlerimiz garantilidilir.

Yazılım Garantisi Var mı?

Araçlarınız da yapılan yazılım güncelleme, motor hp yükseltmeler garantili şekilde yapılır.

HP Yükseltme Yapılıyor mu?

Tüm araç ve modeller de, otomobillerin motor (hp) yükseltilebilir, istenildiği takdirde bu işlem ücretsiz olarak geri alınabilir.

CHIPTUNING'de Yakıt Tasarrufu Sağlar mı?

Sakarya Chip Tunig olarak Aynı tarzda kullanımlarda özellikle turbo dizel araçlarda %20 ye varan yakıt ekonomisi sağlanır. Uygulamanın temelinde yakıtın daha verimli yakılması ilkesi olduğundan ve artık aracınız daha güçlü olacağından, daha az gaza basma ihtiyacı duyacak ve böylelikle yakıt tüketiminiz farkedilir derecede düşecektir. "Yakıt Ekonomisi Hesaplayıcı" mızı kullanarak, uygulamanın ne kadar sonra kendini amorti edeceğini ve uzun vadede size ne kadar kar ettireceğini hesaplayabilirsiniz.

Chip Tuning Uygulanan Araçlarda Motor Ömrü Kısalır mı?

Hayır kısalmaz. Motorun üretebileceğinden fazla bir güç üretmesi istenmediğinden, motorunuzun limitleri zorlanmadığından motor ömründe en ufak bir kısalma sözkonusu olmaz

Şanzıman beyni onarımı hangi durumlarda gereklidir?

Şanzıman beyni kısmında, birbirinden farklı çeşitli sorunlar meydana gelebilmektedir.Bir araçta şanzıman beyni sorununa yol açan etkenlerin arasında; Kullanıcı hataları ve yanlışları

EGR iptali nedir?

EGR iptali nedir?

Yapılan İşlemin Geri Dönüşü Mümkün Müdür?

Yazılım Yapılan Araçlara Kesinlikle evet. Bu işlemi tekrar fabrika haline istenildiği zaman uygulamayı yapan yer tarafından dönüştürmek mümkündür.

Email Telefon İletişim Formu