Whatsapp Hattımız
Motor Beyni Onarımı

Motor Beyni Onarımı

Motor Beyni Onarımı

Motor Beyni Hakkında

Günümüzde bir ihtiyaç olan otomobillerin kablo, metal, boru gibi birçok parçayı bir arada tutan en önemli kısmı motorlardır. Arabaların motorları ikiye ayrılmaktadır. İçten yanmalı motorlar ve dıştan yanmalı motorlar. Bu motor çeşitleri olmadan önce araçlar buhar makineleri yardımıyla çalışmaktaydı. Daha sonra içten yanmalı motorlarda mazot, benzin gibi yakıtları kullanarak motor içinde ateşleme yapılıp aracın çalışması sağlanmıştır. Dıştan yanmalı motorda ise yakıtın yanması buhar makinesindeki gibi motor dışında gerçekleşmektedir.

Motor Beyni Arızalarının Sebepleri Nelerdir?

Motor beyni, aracın yıkanması sırasında su almasıyla, düzensiz voltaj akımlarından, darbelerden, aşırı ısınmadan, akünün şarj edilmesi sırasında hata yapılması veya motor beyninin yerine tam oturmadığı zamanlarda arızalanabilir. Motor Beyni Onarımı da bu arızalar tespit edildikten sonra gerçekleştirilmektedir.

Motor Beyni Arıza Belirtileri Nelerdir?

  • Sebepsiz yere yanan arıza lambası
  • Araç daha sesli veya sarsıntılı ise
  • Aniden aracın stop etme durumu varsa
  • Aracın çekişinde düşüklük varsa
  • Araç motorunda yanık kokusu ve oksitlenme meydana geldiyse
  • Yakıt tüketiminde nedensiz yükselme durumu varsa
  • Motor beyninde bulunan soket aksamlarında kırılma veya oksitlenme meydana gelmesi
  • Rölanti durumunda iken aniden stop etmesi motor beyni arızasından kaynaklanıyor olabilir.

Bu belirtiler görüldüğü zaman bizlere ulaşarak motor beyni onarımı ve tespitini gerçekleştirmekteyiz.

Motor Beyni Onarımı Nasıl Yapılır?

Motor Beyni (ECU) açılımı Electronic Control Unit tir. Bu sistem mikrobilgisayar çeşididir ve bilgisayarın temel elemanıdır. Elektronik kontrol ünitesi olan beyin püskürtülecek yakıtı hesaplayarak motor devir bilgisi ve kullanılacak hava miktarlarına ihtiyaç duyar. Motor beyninin de çeşitli arıza belirtileri meydana geldiği zaman servisimize ulaştığınızda sizlere yardımcı oluyoruz. İlk önce aracınızın motor beyni bilgisayara bağlanır ve otomobilinizin bütün değerleri okunur. Arızalar yazılım yardımıyla tespit edilir ve çözülebilir. Motorun bütün modifikasyonları da dahil olmak üzere motor beyni üzerinden yapılmaktadır. Motor beyni aracınızın yönetim ve denetimini sağlayan ana parçadır. Ayrıca motor beyni onarımı oldukça zor bir işlemdir. Yanlış yapılacak bir onarım daha büyük sorunlara sebep olabilirken aracın tamamen bozulmasına neden olabilmektedir. Servisimiz olarak aracınızın motor beyninde meydana gelen arızaların profesyonel teknik ekibimiz tespit eder ve onarımını yapar. Siz müşterilerimizin araç sorunlarında yedi gün yirmi dört saat her zaman yanınızdayız.

 

Oto Beyin Arızazı neden olur

Beyine su girmesi sonucu oluşan arızalar, Haberleşme ünitesinin bozulması, Ateşleme ünitesinin bozulması, Aracın genelinde oluşan bir elektrik kaçağının beyini bozması.. gibi başlıca sorunlar

Ürünlerin Garantisi Var mı?

Sıfır, ikinci el veya tamir yapılan ürünlerimiz garantilidilir.

Yazılım Garantisi Var mı?

Araçlarınız da yapılan yazılım güncelleme, motor hp yükseltmeler garantili şekilde yapılır.

HP Yükseltme Yapılıyor mu?

Tüm araç ve modeller de, otomobillerin motor (hp) yükseltilebilir, istenildiği takdirde bu işlem ücretsiz olarak geri alınabilir.

CHIPTUNING'de Yakıt Tasarrufu Sağlar mı?

Sakarya Chip Tunig olarak Aynı tarzda kullanımlarda özellikle turbo dizel araçlarda %20 ye varan yakıt ekonomisi sağlanır. Uygulamanın temelinde yakıtın daha verimli yakılması ilkesi olduğundan ve artık aracınız daha güçlü olacağından, daha az gaza basma ihtiyacı duyacak ve böylelikle yakıt tüketiminiz farkedilir derecede düşecektir. "Yakıt Ekonomisi Hesaplayıcı" mızı kullanarak, uygulamanın ne kadar sonra kendini amorti edeceğini ve uzun vadede size ne kadar kar ettireceğini hesaplayabilirsiniz.

Chip Tuning Uygulanan Araçlarda Motor Ömrü Kısalır mı?

Hayır kısalmaz. Motorun üretebileceğinden fazla bir güç üretmesi istenmediğinden, motorunuzun limitleri zorlanmadığından motor ömründe en ufak bir kısalma sözkonusu olmaz

Şanzıman beyni onarımı hangi durumlarda gereklidir?

Şanzıman beyni kısmında, birbirinden farklı çeşitli sorunlar meydana gelebilmektedir.Bir araçta şanzıman beyni sorununa yol açan etkenlerin arasında; Kullanıcı hataları ve yanlışları

EGR iptali nedir?

EGR iptali nedir?

Yapılan İşlemin Geri Dönüşü Mümkün Müdür?

Yazılım Yapılan Araçlara Kesinlikle evet. Bu işlemi tekrar fabrika haline istenildiği zaman uygulamayı yapan yer tarafından dönüştürmek mümkündür.

Email Telefon İletişim Formu