Whatsapp Hattımız
EGR Yazılım Çözümleri

EGR Yazılım Çözümleri

EGR Yazılım Çözümleri

EGR İngilizce olarak Exhaust Gas Recirculation kelimesinin kısaltmasıdır. Kara taşıtlarında bulunan elektropnömatik bir valf olarak bilinmektedir. Motor içerisinde bulunan bu valf, egzoz gaz devir daim işlemlerinde rol oynamaktadır. Araçlarınızın performansına zamanla paslanma, kirlenme ve yıpranmalar nedeni ile zarar veren EGR, aracın arızalanmasında da önemli bir rol oynamaktadır. EGR yazılım çözümleri ile EGR’in aracınıza zarar vermesi engellenmektedir.

EGR Nasıl Çalışır?

Silindir yanma odasına gönderilen oksijen ile yakıt yüksek derecelerde yanmaktadır. Bu kadar yüksek derecelerde NOx gazı ortaya çıkabilmektedir. Bu da emisyon gazı oranının artmasına neden olmaktadır. Motor beyni motorun yüklenme durumu ve sensör değerleri gibi verileri yorumlamaktadır. Genellikle EGR valfini belli aralıklarda açma ve kapama işlemi yapmaktadır. EGR valfi eğer açıksa egzoz manifoldudan çıkan gazın bir kısmı EGR vasıtasıyla yanma odasına geri gitmektedir. Bundan dolayı içerideki oksijen oranı düşürülerek yanma sıcaklığı azaltılabilir.

EGR İptali Ne Anlama Gelir?

EGR iptali, tıkanık durumda olan valfin temizlendikten sonra dahi eski performansı göstermemesi ya da arıza durumu yaşanması halinde valfin yüksek maliyetleri karşısında çözüm olarak sunulan yöntem, EGR yazılım çözümleri anlamına gelmektedir. Ayrıca araçlarından tam performans almak isteyen kişiler de EGR iptalleri ile bu dileklerini yerine getirmektedir

EGR Yazılım Çözümleri Nasıl Yapılmaktadır?

EGR valf sorunları yazılım çözümleri ile kısa yoldan yapılmaktadır. Firmamız, araçlarda yaşadığınız bu soruna kısa sürede çözüm sunmaktadır. EGR yazılım çözümleri için aracın motor beyninin yazılımı özel cihazlar yardımı ile okunur. Okuma işleminin hemen ardından araç dosyası araç sahibinin isteğine göre ustalarımıza gönderilir. Bu kısımda yazılım mühendislerimiz tarafından aracınızın orijinal dosyası düzenlenir. Düzenlenmiş, yani EGR iptali sağlanmış dosya yeniden özel cihazlar vasıtasıyla araç motor beynine yazdırılır. Böylelikle EGR iptali sağlanmış olur. Artık aracınızda EGR kaynaklı tüm sorunlar kalıcı olarak çözülmüş hale gelmiş olur. EGR sorunu araçlarda araç performansını ciddi oranda etkilemektedir. Soruna geç müdahale edilmesi halinde kimi zaman sorun çözülememekte ve yeniden valf almak sorunu getirmektedir. Yazılımlar ile kısa zamanda çözülecek bu sorunlar için geç kalmamalısınız.

Araçlarınızda EGR sorunu yaşıyorsanız teknik servisimiz tarafından sorunun tespiti ve EGR yazılım çözümleri ile sorununuzun üstesinden gelmek çok basittir. Bu işlemleri yaptırmak için en kısa sürede firmamıza gelebilirsiniz.

Oto Beyin Arızazı neden olur

Beyine su girmesi sonucu oluşan arızalar, Haberleşme ünitesinin bozulması, Ateşleme ünitesinin bozulması, Aracın genelinde oluşan bir elektrik kaçağının beyini bozması.. gibi başlıca sorunlar

Ürünlerin Garantisi Var mı?

Sıfır, ikinci el veya tamir yapılan ürünlerimiz garantilidilir.

Yazılım Garantisi Var mı?

Araçlarınız da yapılan yazılım güncelleme, motor hp yükseltmeler garantili şekilde yapılır.

HP Yükseltme Yapılıyor mu?

Tüm araç ve modeller de, otomobillerin motor (hp) yükseltilebilir, istenildiği takdirde bu işlem ücretsiz olarak geri alınabilir.

CHIPTUNING'de Yakıt Tasarrufu Sağlar mı?

Sakarya Chip Tunig olarak Aynı tarzda kullanımlarda özellikle turbo dizel araçlarda %20 ye varan yakıt ekonomisi sağlanır. Uygulamanın temelinde yakıtın daha verimli yakılması ilkesi olduğundan ve artık aracınız daha güçlü olacağından, daha az gaza basma ihtiyacı duyacak ve böylelikle yakıt tüketiminiz farkedilir derecede düşecektir. "Yakıt Ekonomisi Hesaplayıcı" mızı kullanarak, uygulamanın ne kadar sonra kendini amorti edeceğini ve uzun vadede size ne kadar kar ettireceğini hesaplayabilirsiniz.

Chip Tuning Uygulanan Araçlarda Motor Ömrü Kısalır mı?

Hayır kısalmaz. Motorun üretebileceğinden fazla bir güç üretmesi istenmediğinden, motorunuzun limitleri zorlanmadığından motor ömründe en ufak bir kısalma sözkonusu olmaz

Şanzıman beyni onarımı hangi durumlarda gereklidir?

Şanzıman beyni kısmında, birbirinden farklı çeşitli sorunlar meydana gelebilmektedir.Bir araçta şanzıman beyni sorununa yol açan etkenlerin arasında; Kullanıcı hataları ve yanlışları

EGR iptali nedir?

EGR iptali nedir?

Yapılan İşlemin Geri Dönüşü Mümkün Müdür?

Yazılım Yapılan Araçlara Kesinlikle evet. Bu işlemi tekrar fabrika haline istenildiği zaman uygulamayı yapan yer tarafından dönüştürmek mümkündür.

Email Telefon İletişim Formu