Whatsapp Hattımız
BSI Beyni Onarımı

BSI Beyni Onarımı

BSI Beyni Onarımı

BSI beyni onarımı PSA (Peugeot, Citroen) grubu arabalarda, tüm elektronik sistemlerin bağlı olduğu ve işlemlerin yürütüldüğü elektronik devre sistemidir. BSI beyninde oluşan herhangi bir arıza durumunda, aracın çoğu güvenlik ve konfor donanımı kullanılmaz hale gelmektedir. Bu nedenle BSI beyni onarım işlemlerinin doğru bir şekilde gerçekleştirilmesi, aracınızı kullanabilmeniz için oldukça önemlidir. Aracın fabrikadan çıktığı veriler ve kilometre sayıları gibi bütün temel bilgileri barındırması da ayrıca bu parçanın önemini arttırmaktadır. Adeta aracın kara kutusu olarak adlandırabileceğimiz BSI beyninde karşılaşılan sorunlar, aracınızın kullanılmaz hale gelmesine neden olduğundan bu parçanın arıza durumunda değişimi yetkili servisimiz tarafından yapılmaktadır.

Araç Donanımlarınızın Çalışması Doğrudan Etkilenir

BSI beyni arızalarında, aracınızın silecek, sinyal, aydınlatma gibi birçok donanımı BSI beyni ile koordineli olarak çalışmaktadır. Bu nedenle, bu beynin onarımlarının orijinal ekipmanlar kullanılarak gerçekleştirilmesi çok önemlidir. BSI beyni onarımı firmamız tarafından markaya özel cihazlar ve özel elektronik kartlar ile gerçekleştirilmektedir. Bu sayede beyinde oluşan arızaların hızlı tespiti ve çözümü oldukça hızlı bir hale gelmiştir. Özenli ve dikkatli bir şekilde tamamlanması gereken lehim setleri, firmamızda profesyonel elektrik onarım istasyonlarımızda tamamlanır. Daha sonrasında kablo ve soket parçaları oem kalitede ürünler ile değiştirilerek, modülün ilk günkü performansına ulaşması sağlanır. Aynı arızanın yeninden tekrarlama riskine karşı doğru bir şekilde önlemleri aldıktan sonra aracınızı sizlere teslim etmekteyiz.

BSI Onarım İşleminden Önce Resetlemeyi Unutmayın

Peugeot ve Citroen markalı araçlarda yer alan Body Control (BSI) beyni, zamanla komutları karıştırmaya ya da komutları algılamamaya başlar. Geçici hatalardan kurtulmak için resetleme işlemi yeterli gelmektedir. BSI Beyni resetleme işlemi için şu adımlar uygulanır:

  • Sürücü camını tamamen indirin.
  • Kaputu kaldırın ve tüm kapıların kapalı olduğuna emin olun
  • Anahtarı kontaktan çıkartın
  • 3 dakika bekleyin ve araç aküsünü sökün
  • 15 saniye sonra aracın aküsünü takın. Daha sonra 10 sn daha bekleyin.
  • Yanan farları sürücü camından açın.
  • Kontağı açarak sistemi kontrol edin
  • Tuştaki kilit düğmesini 10 saniye basılı tutun.
  • Anahtar açma kapama test merkezi işlemini tamamlamak için merkezi kilit düğmesine basın.
  • Motoru çalıştırın ve aracınızı kontrol edin.
Oto Beyin Arızazı neden olur

Beyine su girmesi sonucu oluşan arızalar, Haberleşme ünitesinin bozulması, Ateşleme ünitesinin bozulması, Aracın genelinde oluşan bir elektrik kaçağının beyini bozması.. gibi başlıca sorunlar

Ürünlerin Garantisi Var mı?

Sıfır, ikinci el veya tamir yapılan ürünlerimiz garantilidilir.

Yazılım Garantisi Var mı?

Araçlarınız da yapılan yazılım güncelleme, motor hp yükseltmeler garantili şekilde yapılır.

HP Yükseltme Yapılıyor mu?

Tüm araç ve modeller de, otomobillerin motor (hp) yükseltilebilir, istenildiği takdirde bu işlem ücretsiz olarak geri alınabilir.

CHIPTUNING'de Yakıt Tasarrufu Sağlar mı?

Sakarya Chip Tunig olarak Aynı tarzda kullanımlarda özellikle turbo dizel araçlarda %20 ye varan yakıt ekonomisi sağlanır. Uygulamanın temelinde yakıtın daha verimli yakılması ilkesi olduğundan ve artık aracınız daha güçlü olacağından, daha az gaza basma ihtiyacı duyacak ve böylelikle yakıt tüketiminiz farkedilir derecede düşecektir. "Yakıt Ekonomisi Hesaplayıcı" mızı kullanarak, uygulamanın ne kadar sonra kendini amorti edeceğini ve uzun vadede size ne kadar kar ettireceğini hesaplayabilirsiniz.

Chip Tuning Uygulanan Araçlarda Motor Ömrü Kısalır mı?

Hayır kısalmaz. Motorun üretebileceğinden fazla bir güç üretmesi istenmediğinden, motorunuzun limitleri zorlanmadığından motor ömründe en ufak bir kısalma sözkonusu olmaz

Şanzıman beyni onarımı hangi durumlarda gereklidir?

Şanzıman beyni kısmında, birbirinden farklı çeşitli sorunlar meydana gelebilmektedir.Bir araçta şanzıman beyni sorununa yol açan etkenlerin arasında; Kullanıcı hataları ve yanlışları

EGR iptali nedir?

EGR iptali nedir?

Yapılan İşlemin Geri Dönüşü Mümkün Müdür?

Yazılım Yapılan Araçlara Kesinlikle evet. Bu işlemi tekrar fabrika haline istenildiği zaman uygulamayı yapan yer tarafından dönüştürmek mümkündür.

Email Telefon İletişim Formu