Whatsapp Hattımız
Arıza Tespit Ekspertizi

Arıza Tespit Ekspertizi

Arıza Tespit Ekspertizi

Arıza tespit ekspertizi aracın mevcut durumunu ve ileride çıkabilecek sorunları gözler önüne seren bir test işlemidir. Özellikle ikinci el araç alımlarında satın alınan aracın uzun süre sorunsuz kullanım olanağının anlaşılması oldukça önemlidir. Günümüz modern teknolojisi ile üretilen araçlar tamamen elektronik sistem ile çalışmaktadır. Teknik olarak ECU (Elektronik Kontrol Ünitesi) kısaltmasıyla bilinen araç beyni, aracın tüm parçalarının çalışma prensiplerini belirleyen, aynı zamanda parçalarda meydana gelen arızaları tespit edebilen bir merkezdir. Bu merkez hata kodları aracılığı ile aracın anlık durumunu ve olası arızalarını bizlere bildirir. Sistemin okunması ve alınan bilgilerin değerlendirilmesi ile araçla ilgili bir arıza raporu oluşturularak kullanıcıya sunulmaktadır.

Kontrol Sistemleri

Arıza tespit ekspertizi tümüyle elektronik sistemlerle kontrol edilen günümüz araçlarında özel cihazlarla gerçekleştirilmektedir. ECU sistemine bağlanarak gerçekleştirilen kontroller, klasik metotlara göre daha sağlam ve hızlı bilgiler vermektedir. Diagnostik test cihazı sayesinde elektriksel bağlantılar kontrol edilerek araç içinde mevcut pek çok arıza koduna ulaşılmaktadır. Motorun durumu, ABS, ESP, klima sistemi, hidrolik direksiyon, yol bilgisayarı sistemleri, far ve aydınlatma sistemleri, akü kontrolü gibi aracın ana sistemleri bu elektronik düzenekle kontrol edilmektedir. Alınan hata kontrolleri dikkatle değerlendirilerek sonuçlar bir rapor haline getirilmekte ve sizlere sunulmaktadır. Mevcut arızalar ve muhtemel, kullanımla birlikte zamanla ortaya çıkabilecek sorunlar bu yöntemle rahatlıkla tespit edilebilmektedir. Araç alımı öncesi yapılması gereken önemli testlerden biridir.

Her Araca Uygun

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte araçlar ECU kontrol sistemleriyle donatılarak piyasaya sürülmeye başlanmıştır. Sistem aracın tüm parçalarını kontrol ederek güvenli bir sürüş sağlamaya yardımcı olmaktadır. Sistem sayesinde aynı zamanda elektronik devre üzerinde bulunan parçaların kontrolünün sağlanması ve olası arızaların bulunması da mümkündür. Arıza tespit ekspertizi her araca uygulanabilen bir işlemdir. Otomobil, otobüs, kamyon ve iş makineleri bu sistemle kontrol edilebilir. Profesyonel bir ekiple yapılan çalışmalar marka ve model ayrımı yapılmaksızın uzman bir görüşün ortaya konulmasını sağlamaktadır. Oluşturulan rapor olası arızaların ve çözüm önerilerinin birleştiği bir sunum olarak verilmektedir. Aracınızı güvenle kullanmaya devam etmek veya ikinci el araç alımlarında sorun yaşamamak adına işlemin yapılması gerekmektedir. Olası arızaların tespitinde etkin bir şekilde kullanılmaktadır.

Oto Beyin Arızazı neden olur

Beyine su girmesi sonucu oluşan arızalar, Haberleşme ünitesinin bozulması, Ateşleme ünitesinin bozulması, Aracın genelinde oluşan bir elektrik kaçağının beyini bozması.. gibi başlıca sorunlar

Ürünlerin Garantisi Var mı?

Sıfır, ikinci el veya tamir yapılan ürünlerimiz garantilidilir.

Yazılım Garantisi Var mı?

Araçlarınız da yapılan yazılım güncelleme, motor hp yükseltmeler garantili şekilde yapılır.

HP Yükseltme Yapılıyor mu?

Tüm araç ve modeller de, otomobillerin motor (hp) yükseltilebilir, istenildiği takdirde bu işlem ücretsiz olarak geri alınabilir.

CHIPTUNING'de Yakıt Tasarrufu Sağlar mı?

Sakarya Chip Tunig olarak Aynı tarzda kullanımlarda özellikle turbo dizel araçlarda %20 ye varan yakıt ekonomisi sağlanır. Uygulamanın temelinde yakıtın daha verimli yakılması ilkesi olduğundan ve artık aracınız daha güçlü olacağından, daha az gaza basma ihtiyacı duyacak ve böylelikle yakıt tüketiminiz farkedilir derecede düşecektir. "Yakıt Ekonomisi Hesaplayıcı" mızı kullanarak, uygulamanın ne kadar sonra kendini amorti edeceğini ve uzun vadede size ne kadar kar ettireceğini hesaplayabilirsiniz.

Chip Tuning Uygulanan Araçlarda Motor Ömrü Kısalır mı?

Hayır kısalmaz. Motorun üretebileceğinden fazla bir güç üretmesi istenmediğinden, motorunuzun limitleri zorlanmadığından motor ömründe en ufak bir kısalma sözkonusu olmaz

Şanzıman beyni onarımı hangi durumlarda gereklidir?

Şanzıman beyni kısmında, birbirinden farklı çeşitli sorunlar meydana gelebilmektedir.Bir araçta şanzıman beyni sorununa yol açan etkenlerin arasında; Kullanıcı hataları ve yanlışları

EGR iptali nedir?

EGR iptali nedir?

Yapılan İşlemin Geri Dönüşü Mümkün Müdür?

Yazılım Yapılan Araçlara Kesinlikle evet. Bu işlemi tekrar fabrika haline istenildiği zaman uygulamayı yapan yer tarafından dönüştürmek mümkündür.

Email Telefon İletişim Formu