Whatsapp Hattımız
Arıza Ön Araştırması

Arıza Ön Araştırması

Arıza Ön Araştırması

Arıza ön araştırması özellikle yeni nesil araçlarda meydana gelen elektronik arızaların güvenilir şekilde çözülmesi için oldukça önemlidir. Arızanın belirtileri doğru şekilde incelenerek tespit doğru bir şekilde yapıldığında; onarım maliyetleri çok daha düşük ve başarı yüzdesi daha yüksek olmaktadır. Firmamızda yapılan tüm işlemler, aracınızı güvenli bir şekilde kullanmaya devam etmeniz için profesyonel olarak yürütülmektedir. Aracınızın herhangi bir arıza ışığı yandığında, oldukça komplike olan ECU sistemleri dolayısıyla, nokta atışı arıza tespiti yapmak imkânsız hale gelmektedir. Bu problemin ortadan kaldırılması için firmamızdaki özel tespit cihazları kullanılmaktadır. Her türlü araç marka ve modeli için özel lisanslı tespit sistemlerini kullanarak; sizleri yormadan problemin tespit edilmesini sağlıyoruz.

Araçlarınızın Güvenliği İçin Kaliteli Arıza Tespit Cihazları

Arıza ön araştırması işlemi aracınızın ve sizlerin güvenliği için oldukça önemlidir. ABS, Airbag ya da ESP sistemleri gibi güvenlik ekipmanları başta olmak üzere, her türlü sistemin güvenliği için arıza tespiti doğru şekilde yapılmalıdır. Araçların elektrik sistemleri, günden güne çok daha karışık ve içinden çıkılamaz bir hal almaktadır. Sensor ya da kablo arızaları, tüm güvenlik sistemlerini devre dışı bırakabilecek kadar tehlikelidir. En ufak bir kablonun yerinden oynaması dahi aracınızın çalışma performansını ciddi derecede düşürmektedir. Bunun dışında akü şarjı, dinamo ya da rölelerin çalışma performansı kontrol edilerek yaşanacak problemlerin engellenmesi amaçlanmaktadır. Akü sağlığı ve şarj dinamosunun çalışması üzerindeki kontrolü sağlamak için servisimizde gerekli ölçümler ziyaretleriniz sırasında gerçekleştirilmektedir.

Doğru Onarım İçin Doğru Tespit

Arıza onarımlarının tam anlamıyla gerçekleştirilebilmesi için arıza ön araştırması sürecinin doğru şekilde tamamlanmasına özen gösterilmelidir. Ön araştırma sonrasında belirlenen noktalara ekstra yoğunlaşarak, gerekli onarımların yapılmasını sağlamak; araç sağlığının korunması için oldukça önemlidir. Biraz önce bahsettiğimiz karmaşıklık, otomotiv elektriği arızalarının çözümünü oldukça zorlaştırıyor olsa da ön araştırma işlemi zorlukların ortadan kalkmasına yardımcı olmaktadır. Ekiplerimiz, araçların elektronik sistemleri konusunda yıllardır edinmiş olduğu deneyimler dışında; sürekli gelişen teknolojiye de uyumlu eğitimlerini düzenli olarak tamamlamaktadır. Arıza teşhis ve onarımlarının tamamını orijinal yedek parçalar ya da oem muadil ürünler kullanarak gerçekleştiriyor, aracınızı ilk günkü gibi korumanıza yardımcı oluyoruz.

Oto Beyin Arızazı neden olur

Beyine su girmesi sonucu oluşan arızalar, Haberleşme ünitesinin bozulması, Ateşleme ünitesinin bozulması, Aracın genelinde oluşan bir elektrik kaçağının beyini bozması.. gibi başlıca sorunlar

Ürünlerin Garantisi Var mı?

Sıfır, ikinci el veya tamir yapılan ürünlerimiz garantilidilir.

Yazılım Garantisi Var mı?

Araçlarınız da yapılan yazılım güncelleme, motor hp yükseltmeler garantili şekilde yapılır.

HP Yükseltme Yapılıyor mu?

Tüm araç ve modeller de, otomobillerin motor (hp) yükseltilebilir, istenildiği takdirde bu işlem ücretsiz olarak geri alınabilir.

CHIPTUNING'de Yakıt Tasarrufu Sağlar mı?

Sakarya Chip Tunig olarak Aynı tarzda kullanımlarda özellikle turbo dizel araçlarda %20 ye varan yakıt ekonomisi sağlanır. Uygulamanın temelinde yakıtın daha verimli yakılması ilkesi olduğundan ve artık aracınız daha güçlü olacağından, daha az gaza basma ihtiyacı duyacak ve böylelikle yakıt tüketiminiz farkedilir derecede düşecektir. "Yakıt Ekonomisi Hesaplayıcı" mızı kullanarak, uygulamanın ne kadar sonra kendini amorti edeceğini ve uzun vadede size ne kadar kar ettireceğini hesaplayabilirsiniz.

Chip Tuning Uygulanan Araçlarda Motor Ömrü Kısalır mı?

Hayır kısalmaz. Motorun üretebileceğinden fazla bir güç üretmesi istenmediğinden, motorunuzun limitleri zorlanmadığından motor ömründe en ufak bir kısalma sözkonusu olmaz

Şanzıman beyni onarımı hangi durumlarda gereklidir?

Şanzıman beyni kısmında, birbirinden farklı çeşitli sorunlar meydana gelebilmektedir.Bir araçta şanzıman beyni sorununa yol açan etkenlerin arasında; Kullanıcı hataları ve yanlışları

EGR iptali nedir?

EGR iptali nedir?

Yapılan İşlemin Geri Dönüşü Mümkün Müdür?

Yazılım Yapılan Araçlara Kesinlikle evet. Bu işlemi tekrar fabrika haline istenildiği zaman uygulamayı yapan yer tarafından dönüştürmek mümkündür.

Email Telefon İletişim Formu