Whatsapp Hattımız
Airbag Sargı Onarımı

Airbag Sargı Onarımı

Airbag Sargı Onarımı

Airbag sargı onarımı araçların direksiyonu içerisinde yer alan airbag sargısının bozulması nedeni ile gerçekleştirilen bir işlemdir. Airbag sargısı birbirinden farklı birçok nedenden dolayı arızalanabilmektedir. Fazla kullanıma bağlı olarak deformasyon da gerçekleşebilmektedir. Araçta oluşan bu sargı kopma ya da bozulmaları nedeni ile birçok olumsuz durum meydana gelebilmektedir. Sargı tamir ve onarımı işlemi oldukça riskli ve zor bir işlemdir. Bu nedenden dolayı bu hizmetten faydalanırken firmamız gibi alanında deneyimli servislerden destek almak son derece önemlidir. Doğru bir şekilde tamir edilmemesi ya da hatalı bir onarım işlemi büyük trafik kazlarına neden olabilmektedir. Bu durum nedeni ile can ve mal kayıpları yaşanmaktadır.

Airbag Sargı Onarımı İşlemine Neden Gerek Duyulmaktadır?

Airbag sargı onarımı çeşitli nedenlerden dolayı ortaya çıkmaktadır. Bunlardan bazıları şunlardır;

  • Sargının yapılmış olduğu malzemenin kalitesiz bir ürün olması,
  • Araç üretimi esnasında yapılan sarım sırasında hatalar yapılmış olması,
  • Soğuk mevsimlerde sargı içinde yer alan bakır ve plastiğin sertleşmesi,
  • Yaz aylarında sertleşen bakır ve plastiğin gevşemesi,
  • Uzun süreli araç kullanımı,
  • Araç için gerekli olan bakım ve onarım işlemlerinin düzenli bir şekilde yapılmaması,
  • Sargı etrafında bulunan yağın araç kullanımı esnasında zamanla yok olması ve yağsız kalan yerlerin zamanla aşınıp kopması nedeni ile Airbag sargıları arızalanmaktadır. Yaşanan tüm bu arızaların nedenine bağlı olarak onarım işlemleri gerçekleştirilmektedir. Araç sahiplerinin araçları için yaptıracağı düzenli bakımlar sayesinde erkenden bu arızanın önüne geçilebilmektedir.

Airbag Sargı Onarımı Nasıl Yapılmaktadır?

Airbag sargı onarımı işlemine ilk olarak sargının araç direksiyonundan sökümü ile başlanmaktadır. Bu işlem tornavida yardımı ile gerçekleştirilmektedir. Sargı yerinden çıkarıldıktan sonra arızanın tespiti için sargının etrafı dikkatli bir şekilde incelenmektedir. Sargıda yer alan kopuklukların yerleri tespit edildikten sonra buraların onarımına başlanmaktadır. Küçük ve hafif derecede kopmalarda lehimleme yöntemi kullanılmaktadır. Daha büyük arızalarda sargının tamamının değişmesi gerekmektedir. Yapılan değişim işlemi sonrasında sargı elektronik bir devreye bağlanarak kontrol edilmektedir. Herhangi bir kısa devre yapma ya da çalışmama durumunda yeniden sargı sökülüp kontrol edilmelidir. Airbag sargı yapılan kontrolün ardından düzenli ve verimli bir şekilde çalışıyor ise yerine monte edilerek araç kullanıma hazır hale getirilmektedir.

 

Oto Beyin Arızazı neden olur

Beyine su girmesi sonucu oluşan arızalar, Haberleşme ünitesinin bozulması, Ateşleme ünitesinin bozulması, Aracın genelinde oluşan bir elektrik kaçağının beyini bozması.. gibi başlıca sorunlar

Ürünlerin Garantisi Var mı?

Sıfır, ikinci el veya tamir yapılan ürünlerimiz garantilidilir.

Yazılım Garantisi Var mı?

Araçlarınız da yapılan yazılım güncelleme, motor hp yükseltmeler garantili şekilde yapılır.

HP Yükseltme Yapılıyor mu?

Tüm araç ve modeller de, otomobillerin motor (hp) yükseltilebilir, istenildiği takdirde bu işlem ücretsiz olarak geri alınabilir.

CHIPTUNING'de Yakıt Tasarrufu Sağlar mı?

Sakarya Chip Tunig olarak Aynı tarzda kullanımlarda özellikle turbo dizel araçlarda %20 ye varan yakıt ekonomisi sağlanır. Uygulamanın temelinde yakıtın daha verimli yakılması ilkesi olduğundan ve artık aracınız daha güçlü olacağından, daha az gaza basma ihtiyacı duyacak ve böylelikle yakıt tüketiminiz farkedilir derecede düşecektir. "Yakıt Ekonomisi Hesaplayıcı" mızı kullanarak, uygulamanın ne kadar sonra kendini amorti edeceğini ve uzun vadede size ne kadar kar ettireceğini hesaplayabilirsiniz.

Chip Tuning Uygulanan Araçlarda Motor Ömrü Kısalır mı?

Hayır kısalmaz. Motorun üretebileceğinden fazla bir güç üretmesi istenmediğinden, motorunuzun limitleri zorlanmadığından motor ömründe en ufak bir kısalma sözkonusu olmaz

Şanzıman beyni onarımı hangi durumlarda gereklidir?

Şanzıman beyni kısmında, birbirinden farklı çeşitli sorunlar meydana gelebilmektedir.Bir araçta şanzıman beyni sorununa yol açan etkenlerin arasında; Kullanıcı hataları ve yanlışları

EGR iptali nedir?

EGR iptali nedir?

Yapılan İşlemin Geri Dönüşü Mümkün Müdür?

Yazılım Yapılan Araçlara Kesinlikle evet. Bu işlemi tekrar fabrika haline istenildiği zaman uygulamayı yapan yer tarafından dönüştürmek mümkündür.

Email Telefon İletişim Formu