Whatsapp Hattımız
Airbag Beyni Onarımı

Airbag Beyni Onarımı

Airbag Beyni Onarımı

Günümüzde gelişen otomobil sektörü yeniliklerle araç kullanıcılarına yeni modeller sunmaktadır. Yeni modeller içinde bulunan motor beyni otomobillerin en hayati ve önemli mekanizmadır. Bu sistemde meydana gelen herhangi bir hata veya bir arıza arabalarda aksanın da arıza vermesine sebep olmaktadır.  Airbagler, üretilen her otomobilde bulunan en gelişmiş donanımlardan birisidir. Hayati önem taşıyan airbag beyin kontrolü, çarpışma sensörleri ile beyne bağlıdır. Bir kaza durumunda araç kullanıcılarının zarar görmesini engellerler. Araçların motor beyninde meydana gelen herhangi bir arıza durumunda airbag sistemi de etkilemektedir. Bundan dolayı airbag sistemlerinin ve otomobillerin motor beyinlerinin sürekli bakıma ihtiyaçları olmaktadır.

Airbag Beyin Kontrolü Nasıl Yapılır?

Otomobillerde sürücü ve yolcuların, kabininde bulunan ve meydana gelen kazalardan korunmak amacıyla geliştirilmiş sistem olan airbag (hava yastığı) dır. Emniyet kemeri ile birlikte kullanılarak kazalarda azami koruma sağlanmaktadır.  Kaza anında ve çarpışma sırasında çok hızlı bir şekilde aktif duruma gelmektedir. Kaza sırasında kontrolü sağlayan airbag beyni, kaza bilgileri hakkında micro cip'e kayıt yaparak beyni ekarte etmektedir. Kazadan sonra airbag beyin onarımı için kaza bilgileri silindikten sonra teknik müdahale yapılır ve hasara uğramış direksiyon yazılımları güncellenir ve çalışır duruma getirilir.

Airbag Beyin Arıza Belirtileri Nelerdir?

Airbag arıza ışığının yanması birçok nedenden dolayı meydana gelmektedir. Birinci neden olarak oksitlenmeye bağlı ve neme maruz kalmış fiziksel temaslardan dolayı konektörlerde meydana gelmesidir. Kemer ve tetikleyicilerde meydana gelen direnç alamama durumu ve temassızlıktan dolayı airbag lambası yanar. Ayrıca nadir olarak gerçekleşen dış etken ve sıvı temasından kaynaklanan airbag beyni arızaları da bulunmaktadır. Bu gibi arızlarda direksiyon sargısının değiştirilmesi sorunu çözmektedir. Servisimiz olarak aracınızda airbag beyin belirtilerinin sonucunda Airbag Beyni Onarımı hizmeti vermekteyiz.  Tecrübeli teknik servis ekibimiz aracınızda meydana gelen arızaları ay nı gün içerisinde çözebilmektedir. Servisimizdeki diagnos yani arıza tespit etme cihazı ile tüm elektronik, mekanik sistemler kontrol edilir. Klima sistemleri, sensörler, airbag gibi birçok devre de kontrol edilebilmektedir. Kontrol sırasında tespit edilen arızalar profesyonel ekiplerimiz tarafından kısa süre içerisinde çözülür.

Oto Beyin Arızazı neden olur

Beyine su girmesi sonucu oluşan arızalar, Haberleşme ünitesinin bozulması, Ateşleme ünitesinin bozulması, Aracın genelinde oluşan bir elektrik kaçağının beyini bozması.. gibi başlıca sorunlar

Ürünlerin Garantisi Var mı?

Sıfır, ikinci el veya tamir yapılan ürünlerimiz garantilidilir.

Yazılım Garantisi Var mı?

Araçlarınız da yapılan yazılım güncelleme, motor hp yükseltmeler garantili şekilde yapılır.

HP Yükseltme Yapılıyor mu?

Tüm araç ve modeller de, otomobillerin motor (hp) yükseltilebilir, istenildiği takdirde bu işlem ücretsiz olarak geri alınabilir.

CHIPTUNING'de Yakıt Tasarrufu Sağlar mı?

Sakarya Chip Tunig olarak Aynı tarzda kullanımlarda özellikle turbo dizel araçlarda %20 ye varan yakıt ekonomisi sağlanır. Uygulamanın temelinde yakıtın daha verimli yakılması ilkesi olduğundan ve artık aracınız daha güçlü olacağından, daha az gaza basma ihtiyacı duyacak ve böylelikle yakıt tüketiminiz farkedilir derecede düşecektir. "Yakıt Ekonomisi Hesaplayıcı" mızı kullanarak, uygulamanın ne kadar sonra kendini amorti edeceğini ve uzun vadede size ne kadar kar ettireceğini hesaplayabilirsiniz.

Chip Tuning Uygulanan Araçlarda Motor Ömrü Kısalır mı?

Hayır kısalmaz. Motorun üretebileceğinden fazla bir güç üretmesi istenmediğinden, motorunuzun limitleri zorlanmadığından motor ömründe en ufak bir kısalma sözkonusu olmaz

Şanzıman beyni onarımı hangi durumlarda gereklidir?

Şanzıman beyni kısmında, birbirinden farklı çeşitli sorunlar meydana gelebilmektedir.Bir araçta şanzıman beyni sorununa yol açan etkenlerin arasında; Kullanıcı hataları ve yanlışları

EGR iptali nedir?

EGR iptali nedir?

Yapılan İşlemin Geri Dönüşü Mümkün Müdür?

Yazılım Yapılan Araçlara Kesinlikle evet. Bu işlemi tekrar fabrika haline istenildiği zaman uygulamayı yapan yer tarafından dönüştürmek mümkündür.

Email Telefon İletişim Formu