Whatsapp Hattımız
ABS Beyni Onarımı

ABS Beyni Onarımı

ABS Beyni Onarımı

ABS Nedir?

Araçlarda kilitlenme karşıtı frenleme sistemi olarak kullanılan ABS, aşırı yük veya hız durumları karşısında tekerlerde devreye girmektedir. Bazen abs fren tekerlerde bu etkiyi vermeyebilir. Tekerleklerin kilitlenmesi gibi durum meydana gelebilmektedir. Bu durumda tehlikeye yol açabilir. Abs beyin onarımı ve Fren sistemi bu zor durumlarda devreye girmesi için geliştirilmiş bir sistemdir. Abs bulunmayan araçlar da kaygan ve ıslak zeminde fren yapıldığı zaman tekerlerin bloke olma durumu gerçekleşmekteydi. Bu durumda direksiyonun ve frenin hakimiyeti kaybediliyor ve üzücü kazalarla karşı karşıya kalınmaktaydı. Abs fren sistemi olan araçlarda bütün tekerler arasında uyum ve dönüş performansı sağlanmaktadır. Böylelikle abs araçlarda direksiyona da tepki vererek sürücülerin son anda oluşacak sorunları engeller.

ABS Fren Arızaları

Araç kullanıcılarının güvenliği açısından Abs fren sistemi çok önemlidir. Bu sistemin arıza takibini yapmak gerekmektedir. Abs Fren sistemi arızasını nasıl anlarım diye sorduğumuz da , İlk olarak sürücüye bilgi ekranında sinyal verir. Bu sinyal görüldüğün de zaman kaybetmeden servise gitmelisiniz. Arızanın ne kadar ciddi olacağını bilemediğiniz için hemen bizlere ulaşabilirsiniz. Ayrıca bağlantı noktalarında meydana gelen gevşeklik, kopukluk gibi nedenlerden dolayı abs fren arızaları meydana gelmektedir. Fren sisteminde fedalın sert basılması da abs nin sağlıklı çalışmadığını göstermektedir.

ABS Beyni Onarımı

Her marka ve model aracınızın abs beyin onarımı tecrübeli servisimiz tarafından yapılmaktadır. Abs Kontrol ünitesi olarak bilinen sistem Abs Beynidir. Ve ünitelerde oluşan arızalar sonucunda araçların tekerleklerinde bulunan sensörler ile iletişim kuramazlar. Sistem sürücü frene basılı tuttuğu zaman  veya gerektiği zamanlar da gücü keser freni boşaltır. Daha sonra pompa yardımıyla hidroliğe tekrar basılınca frene yüklenmek gerekir. Bu işlem bir saniyede 15 kez tekrarlanır. Böylece Araç kontrolden çıkmaz yavaşlar ve güvenli olarak durur. Abs beyninde oluşan arızaların sonucun bu işlemler gerçekleşmez ve tekerlek ile iletişim kurulamaz. Bundan dolayı aracınızın abs beyni onarımı için yetkili  servis ile iletişime geçmelisiniz.

Bizler tecrübeli ekibimiz yardımıyla aracınızda gerçekleşen abs beyin onarımı ve abs fren sistemi arızalarınızı tespit ederiz. Daha sonra gerekli onarım ve tamir işlemlerinizi gerçekleştiririz. Haftanın yedi günü ve güvenle bizim ekibimize ulaşabilirsiniz.

 

 

Oto Beyin Arızazı neden olur

Beyine su girmesi sonucu oluşan arızalar, Haberleşme ünitesinin bozulması, Ateşleme ünitesinin bozulması, Aracın genelinde oluşan bir elektrik kaçağının beyini bozması.. gibi başlıca sorunlar

Ürünlerin Garantisi Var mı?

Sıfır, ikinci el veya tamir yapılan ürünlerimiz garantilidilir.

Yazılım Garantisi Var mı?

Araçlarınız da yapılan yazılım güncelleme, motor hp yükseltmeler garantili şekilde yapılır.

HP Yükseltme Yapılıyor mu?

Tüm araç ve modeller de, otomobillerin motor (hp) yükseltilebilir, istenildiği takdirde bu işlem ücretsiz olarak geri alınabilir.

CHIPTUNING'de Yakıt Tasarrufu Sağlar mı?

Sakarya Chip Tunig olarak Aynı tarzda kullanımlarda özellikle turbo dizel araçlarda %20 ye varan yakıt ekonomisi sağlanır. Uygulamanın temelinde yakıtın daha verimli yakılması ilkesi olduğundan ve artık aracınız daha güçlü olacağından, daha az gaza basma ihtiyacı duyacak ve böylelikle yakıt tüketiminiz farkedilir derecede düşecektir. "Yakıt Ekonomisi Hesaplayıcı" mızı kullanarak, uygulamanın ne kadar sonra kendini amorti edeceğini ve uzun vadede size ne kadar kar ettireceğini hesaplayabilirsiniz.

Chip Tuning Uygulanan Araçlarda Motor Ömrü Kısalır mı?

Hayır kısalmaz. Motorun üretebileceğinden fazla bir güç üretmesi istenmediğinden, motorunuzun limitleri zorlanmadığından motor ömründe en ufak bir kısalma sözkonusu olmaz

Şanzıman beyni onarımı hangi durumlarda gereklidir?

Şanzıman beyni kısmında, birbirinden farklı çeşitli sorunlar meydana gelebilmektedir.Bir araçta şanzıman beyni sorununa yol açan etkenlerin arasında; Kullanıcı hataları ve yanlışları

EGR iptali nedir?

EGR iptali nedir?

Yapılan İşlemin Geri Dönüşü Mümkün Müdür?

Yazılım Yapılan Araçlara Kesinlikle evet. Bu işlemi tekrar fabrika haline istenildiği zaman uygulamayı yapan yer tarafından dönüştürmek mümkündür.

Email Telefon İletişim Formu